Hakkımızda

Minitek Teknoloji:

Minitek Teknoloji, 2007 yılında KOBİ, kurumsal şirket ve kurumların bilişim teknolojileri, iletişim ve tüketici elektroniği alanlarında ihtiyaçlarını karşılamak, teknik konularda danışmanlık vermek amacıyla kurulmuş, on yıllık bir çözüm ortağı konumundadır.

Kadromuz, 25 yıllık sektör tecrübesi, on beş yıllık teknik deneyim, müşteri memnuniyeti ve problem çözme konularında uzman, sektör dinamiklerine bağlı güncel bir ekipten oluşmaktadır.

Sunduğumuz Ürün ve Hizmetler:

Teknoloji sektörü, dinamik, hızlı değişen bir yapıda olduğundan amacımız müşterilerimizi kalıcı, optimum, etkili ve verimli çözümlerle buluşturmaktır.  Sektörde — en pahalısını alalım şeklinde ki algı birçok noktada yanlış olup, bütçelerin hızlı ve gereksiz bir şekilde kullanılmasına sebep olmaktadır.

Müşteri Segmentlerimiz:

Portföyümüz, finans, sanayi, çok uluslu yabancı ve yerel şirketler, perakende, gıda, lojistik, sigorta, tekstil, inşaat ve spor sektörlerinden oluşmaktadır.  Kurumsal, büyük ölçekli müşterilerimizin çoğunluğu bilgi işlem kadrosuyla çalışmakta olup, gerek satın alma gerekse bilgi işlem departmanları ile bire bir iletişim halindeyiz.  KOBİ Segmenti müşterilerimizin teknik ve kurulum gereksinmelerini bizzat yönlendirmekteyiz.

Operasyon:

 

Başlangıç:
Müşterilerimiz bize diğer müşteri ve/veya markalardan referans yolu ile ulaşır ayrıca, biz bizzat katma değer yaratacağımıza inandığımız müşterilerimizle iletişim kurmaktayız.  Müşterinin, faaliyet alanı, kullanıcı sayısı, mevcut markalar, kullanılan ürün grupları, kısa ve orta vade ihtiyaçlarını anlamak, yaratacağımız katma değer açısından önemlidir.

Talep:
Amacımız, güven, şeffaf ve istikrara dayalı bir ticarettir.  Benzer ilişkiyi yakaladığımız bir müşteri ile, tek bir mouse ihtiyacı veya büyük bir proje için de olsa, fark olmaksızın her talep hizmetimiz dahilindedir. Talepler bize e-posta, faks, üçüncü kurumların ihale sistemleri veya müşterilerimizin kendi ihale sistemleri olarak ulaşır.  Proje büyüklüğüne göre marka ve/veya distribütörlerden o kuruma özel proje kapsamında çözüm/fiyat alternatifleri çalışılır, bazı durumlarda birden fazla marka ile alternatif opsiyonlar araştırılır, proje yapılandırılır, müşteriye detaylarıyla sunulur, olası sorular cevaplanır ve uygulamaya geçilir. Cep telefonu, tüketici elektroniği gibi, bazı ürünlerde spot pazardan fiyat araştırılır.  Verilen her türlü teklif aksi belirtilmedikçe % de 90 marka ve/veya distribütör garantisindedir.

Fiyatlama:
Fiyatlar sektörümüzde birçok durumda arz- talep ve sektör dinamiklerine göre oluşur.  Şirketimiz, sektör tecrübesi, bilgi birikimi, iş hacmi ve ilişkileri sonucunda rekabetçi fiyatlar sunan bir yapıdadır.  Proje fiyatları bunun haricinde olup, o müşteriye özel sunulur.  Müşteri tarafından, gerçekçi hedef fiyatlar verilerek hareket edilmesi sonuca ulaşılmasını kolaylaştırır.

Teknik:
Tercih edilen ürüne kurulum, güncelleme, yükseltme (disk, bellek, yazılım, yazıcı,) gibi işlemler tarafımızdan yapılarak teslim edilebilir. Yerinde kurulum adres ve içeriğe göre gerçekleştirilir. Kuruma özel, baskı ve benzeri ihtiyaçlar hizmetlerimiz dahilindedir.

Ulaşım:
İstanbul içi aynı gün sevkiyat, Türkiye geneli, ikinci gün, ürünlerin farklı faturanın farklı yerlere teslimatı, birçok adres için mümkündür.  Müşteri talebi ile, üçüncü kişilere gönderim gerçekleştirilir.

İstikrar:
Yeni bir müşteri bizim için başarı ve fırsattır.  Müşterimizle ilk görüşmemizden, ödemenin yapıldığı ana kadar, geçen süreçte, his edilen güven, pratik yaklaşım ve sistem akışı bizim için önem arz eder.

Çalışmaya başladığımız bir müşteri ile katma değer yaratmak, birlikte hareket etmek, en etkili verimli çözümü, paylaşmak ve uygulamak, tek nokta olarak tüm ihtiyaçları karşılamak kalıcı bir ilişki yaratabilmek adına bizim için önemlidir.

Muhasebe Finans:
Kurumsal şirketlerin kendilerine özgü sistemsel, teslimat, ödeme, para birimi, vade, onay süreci bekleme, gibi farklı iş yapış şekilleri bulunmaktadır.  Bu gibi durumları kolay bir hale getirmek, kendi içimizde uygulamak, sistemsel olarak adapte olmak bizim birçok müşteri için ayrı şekillerde gerçekleştirdiğimiz durumlardır.   Finansal çözümler, Döviz veya TL cinsinden faturalama, ödeme, kredi kartı opsiyonları, alternatiflerimiz arasında olup, vade müşterimiz ve şirket prensiplerine göre uygulanmaktadır.